Kdo jsme

Bolíto je neziskový spolek, který pomáhá popáleným dětem především po psychosociální stránce. V roce 2003 ho založili zdravotníci z pražské Kliniky popáleninové medicíny Lenka Šetelíková a Robert Zajíček. Před pěti lety se přidala fotografka Jarmila Štuková, která se spolupodílí především na vytváření preventivních popáleninových kampaní.
http://bolito.cz/

Robert Zajíček

Robert Zajíček

Popáleninový expert a přednosta Kliniky popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Je předsedou a spoluzakladatelem neziskové organizace Bolíto. Za dobrovolnickou práci s popálenými dětmi byl oceněn cenou Národního dobrovolnického centra Křesadlo 2006.
Kontakt: robert.zajicek@fnkv.cz

Lenka Šetelíková

Lenka Šetelíková

Vrchní sestra Kliniky popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Spoluzakladatelka a „máma“ spolku Bolíto, který od roku 2003 psychicky i fyzicky pomáhá popáleným dětem.
Kontakt: lenka.setelikova@fnkv.cz

Jarmila Štuková

Jarmila Štuková

Fotoreportérka pracující především v zemích zmítaných válkou, chudobou či sociálními problémy jako jsou Irák, Sýrie, Afghánistán, pásmo Gazy či Demokratická republika Kongo. Popáleniny jsou její srdeční záležitostí. Společně s Lenkou Šetelíkovou a Robertem Zajíčkem spolupracovala už na úspěšné preventivní kampani vagonari.cz. Výběr z její práce najdete na:
https://www.jarmilastukova.com